Strona głowna  /  Dofinansowania
Dofinansowania

Każdego roku staramy się podnosić wartość ekologiczną i edukacyjną naszego przedszkola i ogrodu. Dzięki tym działaniom pragniemy zachęcić dzieci do bliższego kontaktu z przyrodą i promować idee ekologicznego życia. Co więcej, poprzez prowadzenie ogródka, chcemy zaszczepić w dzieciach ideę zdrowego odżywiania.

Dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (1 100 zł) zakupiliśmy materiały, z których uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych w Olsztynie wykonali skrzynie na zioła. Każda grupa przedszkolna otrzymała swoją skrzynię, którą obsadziła ziołami. Nasze zbiory podlewamy wodą deszczową, która gromadzi się w naszym nowym zbiorniku.

Na drzewach umieściliśmy budki lęgowe oraz ustawiliśmy  nowe karmniki, do których zimą codziennie wsypyujemy pokarm dla ptaków. Jest to świetna okazja do prowadzenia obserwacji przyrodniczych, przy których pomogła tablica dydaktyczna ustawiona tuż obok karmników. Dzięki niej dzieci poznały ptaki zamieszkujące okolice przedszkola (tablica dofinansowana z WFOŚiGW)

W naszym ogrodzie umieściliśmy domek dla owadów zapylających oraz tablicę charakteryzującą owady pożyteczne (dofinansowana z WFOŚiGW). Pozyskaliśmy też fundusze na ustawienie tablicy przedstawiającej powstawanie miodu(dofinansowana z WFOŚiGW) . W tej części naszego ogrodu dzieci mogą zapoznać się ze zwyczajami owadów, poznać ich rolę i znaczenie oraz z bliska obserwować ich rozwój.

W ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  (1 000zł) ustawiliśmy w naszym ogrodzie stojaki na rowery, co znacząco wpłynęło na zwiększenie liczby dzieci i dorosłych przyjeżdżających do przedszkola rowerem.

Poprzez udział w kampanii "Litter Less- Śmieci Mniej", pozyskaliśmy fundusze na zakup materiałów do przygotowania kompostownika, tablicy przedstawiającej prawidłowy sposób segregowania odpadów oraz koszy do segregacji odpadów do każdej z sal. (dofinansowano przez Wrigley Company Foundation)

Dzięki funduszom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (1 500zł)utworzyliśmy w naszym przedszkolu geoogród, w któym można podziwiać głazy występujące na Warmii i Mazurach.

Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13